hoofdingperen

Gruszki

Facebook
Twitter

Konferencja: od września do czerwca 

Konferencja jest to belgijska duma i absolutny sukces eksportu. Jest ona małym lub średnim owocem, jeśli chodzi o grubość. Owoc jest zielony i lekko brązowy, na skutek dojrzewania staje się jasnożółta. Miąższ jest biały, ale staje się żółta, jak gruszka dojrzewa. Smak konferencji jest bardzo delikatny, słodki i soczysty. To czyni ją idealną do zastosowania jako owoc do stołu , i można jeść te gruszki zarówno twarde,  jak i miękkie. W kraju i za granicą bardzo lubiane i doceniane! 

Doyenné de Comice: od połowy września do marca 

Doyenne du Comice to owoc gruby z krótką szypułką o żółto-zielonym kolorze z rumieńcem brązowo-czerwonym. Miąższ jest biały. Te niezwykle soczyste gruszki mają bardzo aromatyczny, słodki smak. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest ona "królową gruszek". Doyenne du Comice jest idealną gruszką  na deser.

 

Concorde: od października do lutego 

To soczysta żółta gruszka. Gruszki są dojrzałe do zbioru w październiku i w styczniu gotowe do spożycia. Nadaje się jako gruszka deserowa i przybiera formę "Konferencji" i smak "Doyenne de Comice", które są jej rodzicami. 

 

Beurre hardy: od września do grudnia 

Jest w kolorze brązowym, w wymiarze  średnich i dużych owoców.  Gruszka ta otwiera zawsze nowy sezon. Ma lekko kwaśny smak. Do użycia jako gruszka deserowa, ale także jako gruszki do duszenia .

 

 

 

Saint Remy: