hoofdingappels

Jabłka

Facebook
Twitter

 

Delbard Estivalod połowy sierpnia do września

Delbard Estival jest idealnym jabłkiem na lato. Średnie jabłko z zielonym / żółtym tłem  i lekko  zaznaczonym rumieńcem pomarańczowo- czerwonym. Kremowy biały miąższ, który jest mocny, soczysty, lekko aromatyczny. Bardzo dobre jabłka, ale krótko dostępne!

Jonagoldod października do sierpnia

Jonagold jest w Belgii najsłynniejszym i najwięcej spożywanym jabłkiem. Jest to skrzyżowanie Golden Delicious i Jonatana. Jest to duży owoc z jasnym czerwonym rumieńcem na tle żółto-zielonym. Miąższ jest jasnożółty, jędrny i soczysty. Jest to typowe jabłko deserowe, które może też być dobrze stosowane w kuchni . 

Boskoopod połowy września do kwietnia

Boskoop jest idealnym jabłkiem do gotowania. Rustykalny wygląd: duże, pękate i z lekko pomarszczoną skórką, ale bogate w witaminę C, kwasy owocowe i cukry.

Coxa Pomarańczowy Pipina: od września do grudnia

Coxa Orange jest to małe jabłko. Miąższ miękki, soczysty i słodki. Cox ma typowy zapach.

Elstarod września do maja

Elstar to małe i średnie okrągłe jabłko. Blade żółte tło z jasnym czerwonym rumieńcem. Słodko-kwaśne o wspaniałym aromacie i o miąższu solidnym lecz miękkim. Idealne jabłko na deser dla  młodych i starszych.

Jonagoredod połowy października do sierpnia

Jonagored jest mutacją Jonagold, ale 90% z powierzchni skóry jest ciemno- czerwone,   z cienkimi paskami.  Miąższ kremowy, kruchy i soczysty ze świeżym, delikatnym smakiem. To jabłko jest bardzo doceniane, jeśli chodzi o eksport ze względu na jego jednorodność i trwałość.

Kanziod października do kwietnia

Kanzi lub w języku Afryki Południowej "ukryty skarb" to nowe, błyszczące, jasno- czerwone, twarde jabłko z charakterystycznym smakiem słodko- kwaśnym. Jabłko, które ma korzenie w Belgii, ale jest hodowane w całej Europie, i jest skrzyżowaniem Gali i Braeburn.

Greenstarod października do lipca

Greenstar, opracowane również w Belgii, jest świeżym zielonym jabłkiem z bardzo wysoką zawartością witaminy C. Szczególne jest to, że jabłko to nie staje się brązowe po nacięciu. Jest idealne do użytku w sałatkach owocowych lub innych zastosowań w przetwórstwie.